Приходить весна і хімічний факультет традиційно широко відчиняє двері, запрошуючи до спілкування випускників та студентів.
27 квітня 2024 хімічний факультет радо зустрічав своїх випускників. На жаль, не в Палаці студентів, де завжди проходило квітневе свято Дня хімфака. Але й 204, імені Юрія Михайловича Лошкарьова, аудиторія чудово впоралась із задачею. Вона наповнилася гамірними випускниками хімічного факультету 1981–2024 років, серед яких був і ректор ДНУ Сергій Оковитий!
Добрі спогади, тепло наших сердець, сум за нашими вчителями, яких більше немає поруч, радість зустрічі з тими, хто продовжує передавати свій досвід та вміння нинішнім студентам та аспірантам – ось що було на цій зустрічі.
Минулої осені хімічному факультету виповнилося 90 років, і з цього приводу професор Віктор Варгалюк, який очолював факультет протягом 28 років, нагадав випускникам основні віхи історії факультету та познайомив із сучасними освітніми програмами, за якими зараз здійснює підготовку фахівців факультет.
У теплій та дружній атмосфері неформального спілкування хіміки різних поколінь обговорили освітні програми підготовки бакалавра: «Хімія лікарських речовин» (бакалавр); «Хімічний аналіз та експертиза матеріалів та виробів»; «Середня освіта (Хімія)», також поспілкувалися стосовно ОП «Хімія» за другим (магістерським) рівнем та ОНП «Хімія» за третім (освітньо-науковим) рівнем.
Обговорення носило конструктивний характер: серед випускників факультету багато стейкхолдерів та роботодавців, зацікавлених у робітниках, в якості підготовки яких вони можуть бути впевненими. Так, свою думку щодо освітніх програм та пропозиції висловили Максим Білоножко, Олена Груздєва; Людмила Кармазіна; Вячеслав Воропаєв, Віктор Дятченко, Олександр; Ірина Пасічник; Олександр Гордієнко, Вікторія Торба та багато інших колег.
Як і багато років поспіль, традиційну «дехашну» перекличку провів Віктор Федорович.
Випускники до того розчулились і поринули в атмосферу студентського життя, що навіть погодились скласти іспит. Ну, звісно, не з хімії, а, скоріше, з любові до альма матер. У «білет» входило всього два питання:
Хімічний факультет в моєму серці
Як я бачу хімічний факультет в майбутньому
- «Незабутні та неповторні роки; спілкування; знання; старт професійної діяльності», – пише Лілія у відповідь на перше питання.
- «Це – все! Друзі. Життя, вміння», – зізнається Олена.
- «Постійна взаємодія по життю, друзі, викладання, наука, знання», – Максим.
- «Дав потужний поштовх у професійному житті – маю цікаву роботу в сфері аналізу змащувальних матеріалів для промисловості. Знаю багато гарних та складних слів, які дозволяють «поумничать» перед незнайомими людьми», – серйозно і жартівливо каже Ксенія.
- «Хімічний факультет – це мій другий дім. Тут я зустрів свою дружину, захистив кандидатську дисертацію, працюю на ниві науки», – так побачив хімфак у своєму житті Олександр.
- «Місце, де знайшов справжніх друзів і сформувався як особа», – констатує Віктор.
- «Щастя», – У В’ячеслава нема інших слів.
- «Факультет дав мені путівку в життя, дав не лише знання, а й розвинув здатність розв’язувати складні проблеми з різних сфер діяльності», – ну, ректор простіше висловитись не може).
- «It’s my Life», – коротко і ясно від професора Пальчикова.
Ну а майбутнє факультету побачили так:
- «Успішним, процвітаючим, зберігши найкращі традиції», – Світлана.
- «Розширення спеціальності. Велика кількість студентів. Ремонт корпусу №16», – практично підійшла до питання Наталя.
- «Процвітаючим, затребуваним, найкращим за рівнем освіти та найкращим як в Україні, так і в світі. В процвітаючій Україні», – побажала Тетяна.
- «Сильним та потужним не тільки в Україні, але й у всьому світі», – бере вище Олена.
- «Навчання офлайн. Студенти мають побити посуд під час навчання, а не в лабораторії на виробництві», – Важливе зауваження від Максима.
- «Нехай він просто буде!», – тримає кулаки Анжела.
- «Вірю», – вторить їй Віктор.
- «На факультеті навчається багато вмотивованих студентів. Колективи науковців виконують завдання важливі для промисловості. Колектив викладачів і науковців – потужний і дружній», – чи то констатує, чи сподівається Сергій.
- «Заповненим студентами, що переповнені бажанням вчитися у викладачів – учнів великих Коробова, Коваленка, Чмиленка, Касьян та інших, хто ще може вчити і ростити собі заміну!», – від серця бажає Віталій.
Погодьтесь, випускники витримали екзамен блискуче.
Дякуємо їм всім. Дякуємо, хімфак.