1 квітня 2024 р. на кафедрі фізичної, органічної та неорганічної хімії хімічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася зустріч з маленькими «чомучками». Для них доцент кафедри Тетяна Денисенко показала казку «Аліса в країні хімічних див».

В сюжет казки органічно вбудовані хімічні досліди. Дійсно, що для діточок віком від 6 до 9 років досліди розраховані на ефекти, пов’язані з переходом кольорів в реакціях обміну і окисно-відновних. Діти з задоволенням спостерігали за «хімічною піною», «вулканом», з гирла якого повільно виринали «хімічні змії».

Захоплення малечі було природнім і вони реагували на перетворення казкових персонажів, хвилювалися за них.

Після закінчення вистави в дітей виникло ще більше запитань, чому це відбувається, як можна пояснити зміни забарвлення в хімічних реакціях. Вони запитували, чи можна проводити досліди, які їм демонстрували, вдома. Запитання, що задавали діти, свідчать про те, що інтерес до чарівної науки – хімії – в них почав формуватися. Сподіваємось, що він буде збережений і під час їхнього навчання в школі. А ми побачимо маленьких «чомучок» у себе ще не один раз і не тільки як глядачів, а й як студентів спеціальностей хімічного факультету.