Кафедра хімії і хімічної технології високомолекулярних сполук випускає першокласних спеціалістів з полімерів, різноманітних полімерних матеріалів і виробів (від ґудзиків до корпусів яхт, бойових літаків і ракет). Це єдине в Україні місце, де готують фахівців з виробництва порохів, ракетних палив, промислових вибухових речовин, ініціювальних і піротехнічних виробів.  Ми готуємо технологів-універсалів, потрібних на багатьох підприємствах, у наукових і навчальних закладах. 

Високомолекулярні сполуки мають для життя зокрема, і для планети Земля, взагалі незаперечне значення. Далеко не всі знають, що основа земної коринайбільш розповсюджені мінерали (кремнеземи, глиноземи, алюмосилікати та ін.) – це неорганічні полімери. Вся біомаса і весь тваринний світ майже цілком складаються з органічних полімерів. За розповсюдженням на Земній Кулі полімери поступаються лише повітрю і воді.

Людина використовує полімери природного походження і композиційні матеріали на їх основі з самого початку існування людства. Вулканізований каучук був відомий ще ацтекам. У Древньому Китаї отримували штучні волокна з відходів натурального шовку. У Древньому Єгипті виготовляли вологостійкі човни з папірусу, просоченого викопними і видобутими смолами Але наука про високомолекулярні сполуки – полімери є дуже молодою: вона виникла після Другої Світової війни. Зараз жодна сучасна галузь техніки не існувала б, якщо б людство не навчилося виробляти синтетичні полімери і матеріали на їх основі. Не існувало б енергетики, сучасного машинобудування, літако- і ракетобудування, електротехніки, електроніки. Не було б болідів Формули-1, еластичних легких тканин для білизни і купальників, та переважної більшості звичайних побутових речей, до яких ми звикли так, ніби вони існували завжди: побутова техніка, канцелярські приладдя, лакофарбові покриття, посуд, пляшки, пакувальні матеріали, меблі Не можливо кинути оком будь куди, щоб погляд не зупинився на полімерному виробі. З

Деякі сучасні полімерні композиційні матеріали конструкційного призначення за своєю міцністю перевищують сталь, у той же час у декілька разів легші за неї. Спеціальні полімерні матеріали можуть експлуатуватися за температур 550 °С і вище. Декілька прикладів: з композиційних матеріалів на полімерній основі складаються: бойові гелікоптери – на 4550 %; бойові літаки – на 2530 %; ракети – на 7580 %; ракетні двигуни на твердому паливі – на 8590 % за масою. 

Економіка України відчуває брак технічних спеціалістів, і у першу чергу – кваліфікованих технологів. Висококваліфікований хімік-технолог вже зараз цінується не нижче юриста або економіста. Незаперечною перевагою інженера-хіміка-технолога завжди було те, що він здатен без зайвого напруження перекваліфікуватися в механіка, економіста – будь кого. Але будь-хто технологом стати ніколи не зможе. Особливо – хіміком-технологом з ВМС, який здатний працювати у різних промислових галузях техніки, навіть у виробництві продуктів харчування і фармацевтичній промисловостіСаме таких хіміків-технологів готують на кафедрі хімії і хімтехнології ВМС у ДНУ ім. Олеся Гончара.  

Рівень отриманих на кафедрі знань і навичок дозволяє працювати не тільки за такою спеціалізацією, але і на підприємствах з виготовлення полімерних матеріалів, різноманітних хімічних домішок, лакофарбової продукції, кондитерських виробів, будматеріалів тощо.
Випускники кафедри вміють:
— проектувати і розраховувати технологічні процеси;
— виконувати економічні розрахунки;
— проводити наукові дослідження в галузі полімерної і органічної хімії.
Всі наші студенти займаються наукою, регулярно виступають на наукових конференціях і по закінченню навчання мають наукові публікації.

На кафедрі склалася особлива ділова і моральна атмосфера. Студенти і викладачі разом – це своєрідна родина, в якій існують партнерські взаємовідносини, де поєднуються вимогливість з взаємоповагою, турботою і опікою. Такі стосунки зберігаються і після закінчення навчання.

Всі іногородні студенти забезпечені місцями у гуртожитку, кращому в університеті і одному з кращих студентських гуртожитків Дніпра. Гуртожиток знаходиться у студентському містечку поруч з факультетом. Студенти проживають у двох- і тримісних кімнатах з усіма необхідними побутовими умовами для навчання та відпочинку. Біля гуртожитку розташовані спортмайданчики і стадіон із спорткомплексом.

Студенти мають всі умови для різноманітного дозвілля. Факультет територіально знаходиться між двох міських парків, поруч із зонами відпочинку, Палацом культури. Традиційними стали заходи, які організують і проводять разом студенти і викладачі. Це – День хімфака і День здоров’я. І нікого не дивує, коли на сцені глузують один з одного першокурсник і декан!

 

Всі, хто колись навчався на кафедрі хімії і хімічної технології високомолекулярних сполук, вважають ці роки найщасливішими у своєму житті. І ніхто ще про це не пошкодував.

Приєднуйтесь до нас!!! Ми чекаємо Вас, і будемо Вам раді!!!