Мета освітньої програми:

 • підготовка висококваліфікованих фахівців з активною громадянською позицією, здатних до розв’язання складних спеціалізованих задач та практичних проблем хімічних технологій та інженерії або у процесі подальшого навчання, що передбачає застосування теорій та методів хімічних технологій та інженерії і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Об’єкти вивчення та діяльності:

технологічні процеси і апарати хімічних сполук, енергонасичених речовин, а також матеріалів та виробів на їх основі

Предметна область освітньої програми:

поняття, категорії, концепції, принципи хімічних технологій, процесів та апаратів хімічних виробництв. 

Особливості програми:

підготовка фахівців для регіональних підприємств хімічної галузі з виготовлення синтетичних матеріалів для виробів широкого вжитку і спецхімії. 

Професійні можливості:

 випускники можуть працювати на первинних посадах на виробничих підприємствах та інжинірингових установах в галузі хімічної технології, у інших споріднених галузях за професіями інженера (хімічні технології), інженера-технолога (хімічні технології). Наприклад: діяльність в галузі синтезу та переробки високомолекулярних сполук, полімерних композиційних матеріалів, високоенергетичних сполук з полімерними зв’язувальними, виготовлення синтетичних матеріалів для виробів широкого вжитку та спецхімії.

Підготовка фахівців забезпечується вивченням дисциплін:

 • Автоматизоване проектування в хімічній галузі
 • Хімія високоенергетичних сполук
 • Математичне моделювання та оптимізація об’єктів хімічної технології
 • Хімічна технологія виробництва полімерів 
 • Загальна теорія процесів і апаратів хімічної технології
 • Властивості та основи технології спецматеріалів
 • Хімія та фізика високомолекулярних сполук
 • Конструкційні полімерні композиційні матеріали
 • Економіка, організація та управління хімічних підприємств
 • Інструментальні методи хімічного аналізу
 • Основи проектування хімічних виробництв
 • Контроль та керування хіміко-технологічними процесами
 • Технологія виробництва енергонасичених матеріалів 

Спеціальність 161 Хімічні технології та інженерія

Освітньо –професійна програма «Хімічні технології та інженерія»

Ми випускаємо першокласних спеціалістів з виробництіва полімерів, різноманітних полімерних матеріалів і виробів (від ґудзиків до корпусів яхт, бойових літаків і ракет). Наша кафедра – єдине в Україні місце, де готують фахівців з виробництва порохів, ракетних палив, промислових вибухових речовин, ініціювальних і піротехнічних виробів.  Ми готуємо технологів-універсалів, потрібних на багатьох підприємствах, у наукових і навчальних закладах. 

Високомолекулярні сполуки мають для життя зокрема, і для планети Земля, взагалі незаперечне значення. Далеко не всі знають, що основа земної коринайбільш розповсюджені мінерали (кремнеземи, глиноземи, алюмосилікати та ін.) – це неорганічні полімери. Вся біомаса і весь тваринний світ майже цілком складаються з органічних полімерів. За розповсюдженням на Земній Кулі полімери поступаються лише повітрю і воді.

Людина використовує полімери природного походження і композиційні матеріали на їх основі з самого початку існування людства. Вулканізований каучук був відомий ще ацтекам. У Древньому Китаї отримували штучні волокна з відходів натурального шовку. У Древньому Єгипті виготовляли вологостійкі човни з папірусу, просоченого викопними і видобутими смолами Але наука про високомолекулярні сполуки – полімери є дуже молодою: вона виникла після Другої Світової війни. Зараз жодна сучасна галузь техніки не існувала б, якщо б людство не навчилося виробляти синтетичні полімери і матеріали на їх основі. Не існувало б енергетики, сучасного машинобудування, літако- і ракетобудування, електротехніки, електроніки. Не було б болідів Формули-1, еластичних легких тканин для білизни і купальників, та переважної більшості звичайних побутових речей, до яких ми звикли так, ніби вони існували завжди: побутова техніка, канцелярські приладдя, лакофарбові покриття, посуд, пляшки, пакувальні матеріали, меблі Не можливо кинути оком будь куди, щоб погляд не зупинився на полімерному виробі. 

Деякі сучасні полімерні композиційні матеріали конструкційного призначення за своєю міцністю перевищують сталь, у той же час у декілька разів легші за неї. Спеціальні полімерні матеріали можуть експлуатуватися за температур 550 °С і вище. Декілька прикладів: з композиційних матеріалів на полімерній основі складаються: бойові гелікоптери – на 4550 %; бойові літаки – на 2530 %; ракети – на 7580 %; ракетні двигуни на твердому паливі – на 8590 % за масою. 

Економіка України відчуває брак технічних спеціалістів, і у першу чергу – кваліфікованих технологів. Висококваліфікований хімік-технолог вже зараз цінується не нижче юриста або економіста. Незаперечною перевагою інженера хіміка-технолога завжди було те, що він здатен без зайвого напруження перекваліфікуватися в механіка, економіста – будь-кого. Але будь-хто технологом стати ніколи не зможе. Особливо – хіміком-технологом з ВМС, який здатний працювати у різних промислових галузях техніки, навіть у виробництві продуктів харчування і фармацевтичній промисловостіСаме таких хіміків-технологів готують на кафедрі аналітичної хімії та хімічної технології  ДНУ ім. Олеся Гончара.  

Рівень отриманих на кафедрі знань і навичок дозволяє працювати не тільки за такою спеціалізацією, але і на підприємствах з виготовлення полімерних матеріалів, різноманітних хімічних домішок, лакофарбової продукції, кондитерських виробів, будматеріалів тощо.
Випускники кафедри вміють:
– проектувати і розраховувати технологічні процеси;
– виконувати економічні розрахунки;
– проводити наукові дослідження в галузі полімерної і органічної хімії.
Всі наші студенти займаються наукою, регулярно виступають на наукових конференціях і по закінченню навчання мають наукові публікації.

 • Студенти і викладачі разом – це своєрідна родина, в якій існують партнерські взаємовідносини, де поєднуються вимогливість з взаємоповагою, турботою і опікою. Такі стосунки зберігаються і після закінчення навчання.
 • Всі іногородні студенти забезпечені місцями у гуртожитку, кращому в університеті та одному з кращих студентських гуртожитків Дніпра. Гуртожиток знаходиться у студентському містечку поруч з факультетом. Студенти проживають у двох- і тримісних кімнатах з усіма необхідними умовами для навчання та відпочинку. Біля гуртожитку розташовані спортмайданчики та стадіон зі спорткомплексом.
 • Факультет територіально знаходиться між двох міських парків, поруч із зонами відпочинку, Палацом культури. Традиційними стали заходи, які організують і проводять разом студенти та викладачі. Це – День хімфака і День здоров’я. І нікого не дивує, коли на сцені глузують один з одного першокурсник і декан!

Всі, хто колись навчався нашій спеціальності, вважають ці роки найщасливішими у своєму житті. І ніхто ще про це не пошкодував!

Приєднуйтесь до нас!!! Ми чекаємо Вас, і будемо Вам раді!!!