МЕТИЛОРАНЖ РУКАМИ ВИХОВАНЦІВ ДНІПРОВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №42

В межах реалізації договору про співробітництво між ДНУ та Дніпровським ліцеєм №42 на базі хімічного факультету 27.03.2024 відбулася зустріч учнів і вчителя хімії, випускника хімічного факультету Цибою Артемом Андрійовичем.

В.о. декана Світлана Коптєва познайомила учнів з правилами техніки безпеки в хімічній лабораторії та розповіла про тонкощі синтезу азобарвиників та їх застосування. А також познайомила зі спеціальностями та освітніми програмами за якими здійснюється підготовка спеціалістів хімічного факультету.

В хімічній лабораторії факультету учні власноруч синтезували метиловий оранжевий, який отримали у подарунок, щоб використовувати як індикатор у шкільних дослідах.

Також школярі відвідали науково-дослідні лабораторії, де познайомились із сучасним обладнанням та послухали захоплюючу розповідь доктора фармацевтичних наук, професора Сергія Івановича Коваленка про цікавинки медичної хімії та сучасні підходи до створення лікарських речовин, перспективи розвитку синтетичної органічної хімії, дизайну лікарських речовин та можливості працевлаштування випускників, які навчаються ОП «Хімія лікарських речовин».

Гарант освітньої програми «Хімія лікарських речовин», доктор хімічних наук, професор Віталій Пальчиков розповів про наукові перспективи, що відкриваються перед студентами та аспірантами , які працюють в царині синтезу лікарських речовин, поділився враженнями про своє стажування у Японії та розповів про перспективний напрямок наукових досліджень – фотохімію, продемонструвавши деякі досліди в умовах реальної лабораторії.

Особливу зацікавленість викликала і розповідь професора Пальчикова про можливості хроматомасс-спектрометрії у сучасних наукових дослідженнях та сучасні хімічні бази даних.

Ще однією родзинкою зустрічі стало неформальне спілкування з викладачами за філіжанкою чаю. У невимушеній атмосфері учні ділилися враженнями та отримували відповіді на свої запитання. Кожен знайшов свою цікавинку, наприклад Сашка дуже зацікавив хроматомасс-спектрометр та його практичне застосування, дівчаткам сподобалось працювати руками в хімічній лабораторії.

Учні 10 класу поринули у захоплюючий світ синтетичної органічної хімії, занурились у теплу та дружню атмосферу, відчувши себе студентами хімічного факультету!